Its łódźZwrot podatku z Niemiec

Zwrot podatku z Niemiec

by

Zarabiając w Niemczech, pewnie zdawałeś sobie sprawę, iż z Twojego przychodu odliczana jest pewna suma na podatek dochodowy. Pewnie wiesz, że pewną część albo nawet 100% zapłacaonego podatku masz prawo otrzymać!
Niemieckie prawo ustanawia pewną sumę wolną od podatku, jaką masz prawo zarobić w ciągu roku bez opodatkowania. Znaczy to, że gdy w ciągu roku Twoje płace nie osiągnęły danej sumy, jesteś uprawniony otrzymać odprowadzony podatek w 100%. Natomiast gdy znalazłeś się wśród osób o wyższych płacach, zagraniczny urząd skarbowy wypłaci tylko podatek nadpłacony.
Kwota zwrotu podatku jest uzależniona od kilku czynników, takich jak m.in. suma rocznych dochodów a także odciągniętego podatku. Aby mniej więcej oszacować sumę przysługującego zwrotu, możesz użyć naszego bezpłatenego Kalkulatora. Dokładnego wyliczenia dokonują eksperci w naszym biurze.
O odzyskanie podatku z Niemiec masz prawo ubiegać się za ostatnie cztery lata. Najprościej jest skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy z odpowiednim doświadczeniem, jak RT TAX. W takim przypadku procedura odzyskania podatku ograniczy się do niwielu nieskomplikowanych działań.

Aby rozpocząć proces zwrotu podatku można zadzwonić do naszego biura, odwiedzić nasze biuro osobiście lub zapisać się przez internet, wypisując Formularz, znajdujący się na naszej stronie. Po wysłaniu Formularza, wkrótce otrzymasz wiadomość elektroniczną z objaśnieniami i spisem niezbędnych dokumentów, a w przeciągu następnych 4 godzin roboczych spodziewaj się telefonu od naszego pracownika, w celu wyjaśnienia kroków procesu.

Formularze niezbędne do przeprowadzenia zwrotu podatku z Niemiec to: kopia paszportu lub dowodu osobistego a także formularze Lohnsteuerkarte lub Lohnsteuerbescheinigungs otrzymane, od każdego pracodawcy w przypadku gdy było ich więcej niż jeden w określonym roku podatkowym. Są to formularze wypisywane przez pracodawcę, który ma obowiązek wręczyć je pracownikowi po zakończeniu roku podatkowego.
Jeden albo drugi formularz jest niezbędny, bo to w nim jest zapisane, jakie były Twoje roczne zarobki i jaką wartość podatku od nich pobrano.
Jeśli nie posiadasz żadnego z tych formularzy jesteśmy w stanie je dla Ciebie pozyskać a wtedy będziesz w stanie starać się o odzyskanie przysługujących Ci pieniędzy!
Jeśli posiadasz już niezbędne dokumenty, należy je do nas przesłać. Możesz je przesłać tradycyjną pocztą lub zamówić kuriera na nasz koszt. Informacje o tym, jak to zrobić są opisane w e-mailu, który dostaniesz od nas.
Gdy otrzymamy wszystkie formularze, niezwłocznie zaczniemy proces odzyskiwania podatku. To my wypełniamy dla Ciebie dokumenty podatkowe i dostarczmy je do odpowiedniego urzędu skarbowego, z którym następnie będziemy w kontakcie, w celu monitorowania i przyspieszania procedury zwrotu. O jego postępach będziemy Cię na bieżąco informować wiadomością e-mail.
Jak długo będziesz czekał na pieniądze?. Odzyskanie podatku z Niemiec trwa średnio 3 – 6 miesięcy. Zależy to w głównej mierze od tego, jak szybko rozpatruje sprawy określony urząd skarbowy. W Niemczech nie ma formalnego terminu, w jakim urząd skarbowy ma obowiązek dokonać obliczenia. Z tego powodu rekomendowane jest, aby monitorować przebieg odzyskiwania podatku i przyspieszać go.
Niemiecki urząd skarbowy przesyła czek do nas. Wtedy pobieramy należną nam prowizję. U nas nie mamy żadnych płatności z góry, czy ukrytych opłat! Ubieganie się o zwrot nic nie kosztuje, a prowizja za serwis jest płacona tylko w przypadku, gdy zwrot zostanie przyznany.

Gdy dostaniemy czek, od razu przelejemy Ci pieniądze. Może to być przelew na wskazane przez Ciebie konto w dowolnym kraju lub czek.
Spora ilość ludzi pracujących poza Polską nie wie o sposobności zwrotu nadpłaconego podatku lub o nim wie, ale nie ubiega się o niego, nie mając czasu lub ochoty na chodzenie po urzędach i wypełnianie formularzy. W wypadku skorzystania z usług profesjonalnej firmy, takiej jak RT TAX, procedura zwrotu staje się bardzo prosta. Nasi doświadczeni eksperci podatkowi odzyskają dla Ciebie najwyższą możliwą kwotę zwrotu podatku w jak najkrótszym terminie. Zaufaj ekspertom.

Nowe wpisy o finansach:

Back to Top