PozostałeSzafa na wymiar i drzwi przesuwne, czyli w jaki sposób urządzić garderobę?

Szafa na wymiar i drzwi przesuwne, czyli w jaki sposób urządzić garderobę?

by

Jak urządzić garderobę?
Garderoba to pomieszczenie, w którym umieszczamy wszelkie nasze ubrania. W ogóle nie musi być nią ogromne pomieszczenie, żeby utrzymać tam stosowny ład. Sprawdzi się ona również jako zabudowa wnęki w ścianie w sypialni. W przypadku, gdy chcemy odizolować garderobę od sypialni, możemy wstawić drzwi przesuwne.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Jak będzie prezentować się nasza garderoba, zależne jest głównie od tego, co chcemy w niej przechowywać. To, czy w naszej garderobie musi znaleźć się więcej półek, szuflad czy może drążków na wieszaki zależy od posiadanych ubrań. Myśląc o meblach do garderoby musimy pod uwagę wziąć również to, czy zależy nam na dodatkowym miejscu na jakieś sprzęty, jak np. żelazko bądź deska do prasowania.

W przypadku, gdy garderoba zajmie niewiele miejsca, świetnym wyborem będzie zakup szafy na wymiar. W ten sposób najłatwiej jest zwiększyć przestrzeń zarówno na swoje rzeczy i przeróżne dodatki. Do małej garderoby dobrze jest nabyć meble na wymiar oferowane przez firmę Komandor, która produkuje ładowne szafy ubraniowe. Dobrze jest przemyśleć również zakup szafy narożnej, która pozwoli na zwiększenie dostępnego miejsca do przechowywania.

Drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić miejsce
Następnym sposobem, który pozwoli na zwiększenie przestrzeni użytkowej w swojej garderobie jest zamontowanie drzwi przesuwnych. Jest to osobny pokój. Tego typu drzwi umożliwią zaoszczędzenie nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest potrzebna do otworzenia normalnych drzwi. Możemy zdecydować się na gotowe rozwiązania lub na drzwi przesuwne na wymiar oferowane np. przez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Urządzając garderobę musimy mieć na uwadze, że wybór odpowiednich mebli to nie wszystko. Należy zadbać również o odpowiednie oświetlenie garderoby. Bardzo ważne jest, by światło docierało do wszelkich półek i zakamarków. W związku z tym, gdy Twoja garderoba to spory pokój, powinniśmy zatroszczyć się, poza oświetleniem ogólnym, o oświetlenie punktowe. Najekonomiczniejszym rozwiązaniem są LED-y, szczególnie, że maja one różne formy oraz bez problemu możemy je zamontować tam, gdzie tylko chcemy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ważną część każdej garderoby stanowi lustro. Bardzo duża tafla nie tylko pomoże powiększyć optycznie pokój, ale też umożliwi swobodne oglądanie się w trakcie wybierania ubrań. Gdy Twoja garderoba jest mała, warto wybrać lustro wiszące. Rewelacyjną decyzją będzie także wybranie szafy z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczone jest lustro.

Nowe wpisy o finansach:

Back to Top