Its patronatJak zwiększyć zyski swojej firmy?

Jak zwiększyć zyski swojej firmy?

by

W obecnych czasach łatwiej jest wyprodukować, niż sprzedać. Wiedzą to dobrze właściciele przedsiębiorstw, dlatego też inwestują duże kwoty w promocję i reklamę oferowanych przez siebie produktów i usług. Wprowadzenie nowego towaru na rynek wiąże się z dużymi wydatkami. Aby zyski były ostatecznie większe niż koszty warto skorzystać z pomocy profesjonalnych firm z powodzeniem zajmujących się wsparciem sprzedaży.
Alternatywa dla reklamy

Zewsząd zalewają nas reklamy. Atakują przechodniów z bilbordów, kuszą odbiorców przed telewizorami, wyskakują w Internecie. Producenci zdają sobie sprawę, że ludzie w znacznym stopniu uodpornili się na zawarty w nich przekaz reklamowy. W związku z tym zaczęto poszukiwać innych, bardziej efektywnych sposobów na zwiększenie wpływów i zysków. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę okazał się powrót do tradycyjnej sprzedaży, opartej na bezpośrednim kontakcie nabywcy ze sklepem. Dzięki innowacyjnemu podejściu, uwzględniającemu najnowsze trendy w marketingu, kontakt face-to-face z nabywcą stał się jedną z najlepszych metod budowania zaufania do marki i zwiększenia popytu na jej produkty.
Specjaliści od promocji sprzedaży

Nie od dziś wiadomo, że na zakup poszczególnych towarów ma wpływ ich rozmieszczenie na sklepowych półkach. Chętniej sięgamy po te produkty, które znajdują się w zasięgu naszego wzroku i na wysokości ręki. W tym miejscu rozkładane są produkty promowane przez sklep, zazwyczaj droższe i bardziej luksusowe. Poniżej i powyżej znajdziemy tańsze rzeczy, czasem słabszej jakości, na których sprzedaży producent nie zarabia wiele.Rozmieszczenie towaru, jak i sam układ regałów w sklepie, to strefa zainteresowania merchandisingu. Innym działaniem zapewniającym wsparcie sprzedaży jest sampling, czyli rozdawanie klientom sklepu darmowych próbek produktów np. kosmetyków. Różnorodne promocje, konkursy i programy lojalnościowe mają za zadanie pozyskiwać nowych klientów i utrzymać dotychczasowych. By jak najlepiej odpowiadać potrzebom konsumentów, firmy zlecają przeprowadzenie badań z wykorzystanie tzw. tajemniczych klientów. Są to specjalnie wyselekcjonowane osoby, odpowiadające profilowi klienta danej instytucji, których zadaniem jest przygotowanie raportu oceniającego jakość obsługi w odwiedzonych miejscach.

Merchandiser, tajemniczy klient, przedstawiciel handlowy czy hostessa to tylko niektórzy z całego sztabu osób pracujących na zwiększenie zysków twojego przedsiębiorstwa. Nie musisz ich zatrudniać osobiście, wystarczy skorzystać z usług firmy, która na co dzień zajmuje się outsourcingiem i promocją sprzedaży. Współpracując z nią masz gwarancję najwyższej jakości usługi pewność otrzymania cennej informacji zwrotnej o mocnych i słabych stronach twojej firmy.

Nowe wpisy o finansach:

Back to Top